Jauniešiem iespēja doties Eiropas Jaunatnes nedēļas piedzīvojumā ar vilcienu

Jauniešiem iespēja doties Eiropas Jaunatnes nedēļas piedzīvojumā ar vilcienu

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) un Eiropas informācijas tīkls Eurodesk aicina jauniešus pievienoties Eiropas Jaunatnes nedēļas svinībām, 19. un 20. aprīlī piedaloties starptautiskā pasākumā “Hop on the train of Europe”. Tā ietvaros būs iespēja doties braucienā ar vilcienu no Rīgas uz Igaunijas pilsētu Valgu.

Pasākuma mērķis ir vairot jauniešu līdzdalību lēmumu pieņemšanā, iesaistoties savas nākotnes veidošanā reģionālā, nacionālā un starptautiskā līmenī, kā arī veicināt jauniešu līdzdalību gan Eiropas Parlamenta vēlēšanās, gan Eiropas Savienības programmās “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss”.

Pirmā pasākuma “Hop on the train of Europe” daļa notiks piektdien, 19. aprīlī, no plkst. 17.30 vilcienā Rīga-Valga, kur atsevišķā vagonā 80 jauniešiem būs iespēja iesaistīties aktivitātēs par pilsonisko līdzdalību, Eiropas Parlamenta vēlēšanām un jauniešu mobilitātes iespējām Eiropā. Pirmās dienas aktivitātes plānotas latviešu valodā.

Otrajā dienā, 20. aprīlī pasākumam pievienosies Igaunijas jaunieši, kuri ar vilcienu Valgā ieradīsies no Tartu. Robežpilsētās Valkā un Valgā dažādās norises vietās plānotas aktivitātes jauniešu līdzdalības veicināšanai, kuras organizēs gan jaunieši, gan jaunatnes organizācijas un profesionāli neformālās izglītības mācību vadītāji. Šajā dienā aktivitātes plānotas angļu valodā.

Pieteikšanās dalībai pasākumā

Doties aizraujošā piedzīvojumā ar vilcienu aicināti jaunieši vecumā no 16 līdz 30 gadiem, kuri spēj komunicēt arī angļu valodā un vēlas:

izprast līdzdalības pamatprincipus un līdzdarboties lēmumu pieņemšanā skolas, pašvaldības, nacionālā vai starptautiskā līmenī;
uzzināt vairāk par jauniešu iespējām programmās “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss”;
izzināt Eiropas Parlamenta vēlēšanu tematiku;
uzlabot savas angļu valodas prasmes, komunicējot ar vienaudžiem no Igaunijas.

Lai piedalītos, nepieciešams līdz 2024. gada 9. aprīlim (ieskaitot) aizpildīt pieteikuma anketu. Aicinām ņemt vērā, ka vietu skaits pasākumā ir ierobežots! Rezultāti tiks paziņoti visiem personīgi pēc 10. aprīļa, par to informējot uz pieteikumā norādīto e-pasta adresi.

Dalībniekiem pasākumā jāpiedalās abas dienas. Izņēmums ir jaunieši no Valkas novada, kuri var piedalīties pasākumā vai nu abas dienas (ar izbraukšanu ar vilcienu no Rīgas), vai tikai pasākuma otrajā dienā – 20. aprīlī.

Dalība ir bez maksas. Nakšņošanas, ēdināšanas, vilciena Rīga-Valga-Rīga un mācību organizatoriskās izmaksas sedz JSPA. Dalībniekiem pašiem jāsedz tikai transporta izdevumi nokļūšanai uz/no Rīgas Centrālās stacijas uz savu dzīvesvietu, kā arī jāņem līdzi guļammaiss nakšņošanai uz matračiem jauniešu centrā.

Par Eiropas Jaunatnes nedēļu

Eiropas Jaunatnes nedēļa ir Eiropas Komisijas pasākums, kas tiek rīkots reizi divos gados. Šogad tā tiks atzīmēta no 12. līdz 19. aprīlim Latvijā un citviet Eiropā. Tā veltīta aktīvai pilsoniskajai līdzdalībai un tās vadmotīvs ir “Jauniešu redzējums”. Jaunatnes nedēļa norisināsies divus mēnešus pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām, līdz ar to īpaša uzmanība tiks pievērsta demokrātijai un vēlēšanu procesam. Jaunatnes nedēļas ietvaros organizētie pasākumi ir redzami interaktīvajā kartē Eiropas Jaunatnes portālā.

Par JSPA

JSPA darbojas kopš 1999. gada. Tā ir izglītības un zinātnes ministres pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir veicināt jauniešu aktivitāti un mobilitāti, līdzdalību jaunatnes brīvprātīgajā darbā, neformālās izglītības un jaunatnes informācijas programmās un projektos, kā arī veicināt jauniešu neformālo izglītību saistībā ar mūžizglītību. JSPA administrē dažādas starptautiskas un valsts līmeņa programmas: “Erasmus+”; “Eiropas Solidaritātes korpuss”, Eiropas Komisijas informācijas tīklu jauniešiem “Eurodesk”, Eiropas skolu sadarbības tīklu “eTwinning”, Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmu, kā arī projektus “Digitālā darba ar jaunatni sistēmas attīstība pašvaldībās” un “PROTI un DARI 2.0”.

 

Papildu informācija:
Māra Medne
JSPA Komunikācijas nodaļas vadītāja
e-pasts: mara.medne@jaunatne.gov.lv

t. +371 25660858

 

Galerijas